| Part Number | LMV112SDX NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Quantity in stock | 432480 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Clock Fanout Buffer 2-OUT 8-Pin LLP EP T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Logic ICs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LMV112SDX NOPB |
| Datasheet download |
| Part Number | LMV112SDX NOPB |
|---|---|
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.4 V |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Supplier Package | LLP EP |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Product Dimensions | 3 x 3 x 0.8 mm |
| Mounting | Surface Mount |
| Number of Outputs per Chip | 2 |
| Maximum Input Frequency | 40 MHz |
| Operating Supply Voltage | 2.5|3.3|5 V |
| Pin Count | 8 |
| MSL Level | 1 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5 V |
| Package | 8LLP EP |
| Replacement Part Number | PART-LMV112SDX NOPB |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Fairchild Semiconductor | OR Gate 1-Element 2-IN CMOS 5-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for NC7S32M5X.pdf |
|
Texas Instruments | Flip Flop D-Type Bus Interface Pos-Edge 3-ST 1-Element 20-Pin PDIP Tube Download PDF datasheet for SN74HC574N.pdf |
|
ON Semiconductor | Buffer Line Driver 1-CH Non-Inverting 3-ST CMOS 5-Pin SC-70 T R Download PDF datasheet for NLVVHC1GT125DF1G.pdf |
|
Diodes Incorporated | Clock Fanout Buffer 6-OUT 24-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for PI6C4921506LIEX.pdf |
|
Texas Instruments | Bus XCVR Single 8-CH 3-ST 20-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for SN74LV245ARGYR.pdf |
|
Texas Instruments | Level Translator, Multi-Voltage, 8-Channel, Automotive, 20-pin TSSOP, T R 2k Download PDF datasheet for LSF0108QPWRQ1.pdf |
|
ON Semiconductor | Buffer Converter 6-CH Inverting CMOS 16-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for MC14049BDR2G.pdf |
|
Texas Instruments | Clock Fanout Buffer 2-OUT 8-Pin LLP EP T R Download PDF datasheet for LMV112SDX NOPB.pdf |
|
Texas Instruments | Buffer Line Driver 8-CH Non-Inverting 3-ST CMOS 20-Pin TVSOP T R Download PDF datasheet for SN74LVC2244ADGVR.pdf |
|
Nexperia | Bus XCVR Dual 16-CH 3-ST 48-Pin SSOP T R Download PDF datasheet for 74LVT162245BDL,118.pdf |